Naši zaměstnanci jsou místní, rádi Vám poradí s otázkami, na které v turistických příručkách odpovědi nenajdete. Ptejte se na vše, co Vás zajímá!

Léto v Krušných horách Léto v Krušných horách - fotka 2

Léto v Krušných horách

Pokud se vám nechce daleko od hotelu, můžete si na naší zahradě zahrát minigolf, obíhačku okolo ping pongového stolu, vyhrát turnaj na tenisovém kurtu, zahrát si venkovní ruské kuželky nebo si dát na terase nějakou domácí limonádu a počkat na večerní grilování.

Pokud chcete poznat blízké i vzdálenější okolí, můžete navštívit známou Ježíškovu cestu ve městě Boží dar. To je vyhlášené Ježíškovým městečkem. Ježíškova pošta rozesílá dopisy orazítkované symbolem Ježíška. Turistická Ježíškova cesta má menší okruh pro nejmenší, dlouhý 5.600 m. Větší okruh pro zdatné turisty čítá 12.900 m. Celá cesta má několik zastávek označených domečky, kde se řeší zajímavé úkoly.
www.ceskyjezisek.cz/jeziskova-cesta

V těsné blízkosti našeho hotelu je dále lanové centrum, kde je pro nejmenší ke zdolání 7 překážek. Dospělí mají ke zdolání 10 vysokých překážek s lanovým sjezdem. Pro hosty našeho hotelu platí individuální sleva.

Nebo je libo kola? Kratší nebo delší okruh? Krušné hory vás překvapí různorodostí terénu a panenskou přírodou. Od méně náročných tras, které zvládnou i děti, po ty nejtěžší až na vrchol Klínovce. Kola Vám rádi zapůjčíme.

Pokud chcete adrenalin bez větší námahy, pak je tu možnost zkusit letní bobovou dránu v sousedním Oberwiesenthalu. Tato letní bobová dráha je otevřena denně mezi 10:00- 18:00 (dle počasí), v sobotu nabízí i noční lyžování. Délka bobové dráhy je 550 m, při jízdě je převýšení 38,5 m s klesáním 6,8 %.
sommerrodelspass.de/

Zima v Krušných Horách

Zima je v Loučné pod Klínovcem velmi oblíbená lyžaři, snowboardisty, běžkaři i sáňkaři. Na své si přijdou zastánci snowkitingu, snowtubingu a skialpinismu.

Skiareál Klínovec je největším lyžařským areálem v Krušných horách a zároveň patří také k nejlepším a nejkvalitnějším areálům v České republice. Po celou sezónu nabízí výtečné sněhové podmínky na 12 km sjezdových tratí různých obtížností o rozloze 35 ha, které jsou zajištěny technickým sněhem z více jak 80 %. Svahy na Klínovci jsou uzpůsobeny tak, aby uspokojily jak začínající lyžaře, tak zdatnější jedince.

Následuje lyžařský areál ElzaSki, ketrý leží 2 km od velkého lyžařského střediska Klínovec, v nadmořské výšce 900m. Nabízí 2 lyžařské vleky (POMA, TLV- 480m a 280m) a 3 sjezdovky.

Fichtelberg je největší areál v Krušných horách na německé straně tvořící spolu se skiareálem Klínovec region s názvem INTERSKIREGION. Návštěvníkům nabízí 9 sjezdovek a snowpark.

Pokud raději běžkujete, než lyžujete, v okolí Loučné pod Klínovcem je několik desítek kilometrů běžeckých tratí. Jejich sjízdnost a aktuální informace jsou uvedeny na stránkách lyžařských tras Karlovarského kraje. Na Klínovci pro vás dokonce i uzavíráme některé silnice, ze kterých se v zimě stávají běžecké trasy.

Je to tu prostě čím dál tím lepší.

Nechcete každý den jen lyžovat? Vzhůru na sáňky! Ve Skiareálu Klínovec a Oberwiesenthalu je sáňkařská dráha, která je dlouhá 1,8 km a snadno dostupná lanovou dráhou. Poblíž sáňkařské dráhy je i několik sáňkařských půjčoven. Někdy je opravdu čas na změnu, v našich areálech ji můžete využít.
www.oberwiesenthal.de/cz/zima/aktivni-na-snehu/sankovani/

Zima v Krušných Horách Zima v Krušných Horách - fotka 2
Slevy

Nabídka akčních balíčků na období 1.3.-17.3.2019 je pro vás připravena zde.

Akční nabídka pro termín 1.3.-17.3.2019: ubytování na 2 noci - sleva 15 %

Sleva u skupinové turistiky a firemní turistiky dle dohody.

Objednávka akčního balíčku

{checkIn:validation}{name:validation}{email:validation}